חייגו עכשיו לייעוץ ראשוני:
0722-575-262
   
 
 


  
 
 
 
 

 
  הספר "גירושין" (לקריאה...)
 
עו"ד ירושות  
חלוקת רכוש  
מזונות אישה  
מסורבות גט  
הסדרי ראיה  
כתובה  
ירושה, צוואה ועזבונות  
ידועים בציבור  
גניבת זרע  
עגונות  
משמורת ילדים  
הסכם ממון  
ייעוץ גירושין  
משמורת  
עו"ד ידועים בציבור  
עו"ד צוואות  
עורך דין גירושין  
עורך דין הסכם גירושין  
עורך דין מגשר  
עורך דין מזונות  
עורך דין משפחה  
עורכי דין גירושים  
עורכי דין משפחה  
עו"ד הסכם ממון  
תביעה למזונות  
עורך דין צוואות  
התרת עגונות  
תביעת כתובה  
חלוקת רכוש בין בני זוג  
הסכם ממון בין בני זוג  
משמורת והסדרי ראייה  
 
 
 

יועץ נישואין

 
הרב צוריאל בובליל נוטריון עו"ד גירושין ומשפחה יועץ נישואין ייעוץ נישואין וכן יועץ נישואין דתי
 
נוחו מעט, התרווחו על הכסא, הכנו דף זה בשבילכם, בכדי לספק מידע טוב על ייעוץ נישואין, נענה על שאלות כגון:
 
מה זה ייעוץ נישואין ?
 
מי מגיע אל ייעוץ נישואין ?
 
למי מתאים ייעוץ נישואין ?
 
ומה יכולה פגישה כזו לספק לכם ?
 
נפתח בסיפור קצר המעביר בכמה שורות את  אידיאל הזוגיות,
מספרים על הרב אריה לווין שהיה מהלך בגפו לשוק בצהרי השישי, פגשו בו שניים מחברי קהילתו ושאלוהו, כדרך שעושים יהודים, מה שלומו של הרב ? ענה להם הרב, רגלה של אשתי כואבת לנו.
 
זוגיות לכשעצמה, אני מאמין, וכן זוגיות בקשר נישואין, היא היכולת לדעת את בן \ בת הזוג שלך להכיל את רצונותיו ולחוש אותו.

מה זה ייעוץ נישואין ומה תפקידו של יועץ נישואין ?

 
יועץ נישואין
ייעוץ נישואין מבוסס על הקשבה, איסוף רשמים, הפנמת המסרים וניסוח תובנות על חיי הזוג.
 
תפקידי בתור יועץ נישואין הוא לברר היטב מה הצרכים והרצונות של הלקוח ומה בקשתו.
רק על סמך עיבוד כל הנתונים שנאספו אני מעניק הערכת מצב תוך סקירה של האפשרויות.
 
הערכת מצב יכולה להסתכם בהמלצה: תחזרו הביתה, ניסיון משותף להשכנת שלום בית, צעדים בוני אמון לשיקום הזוגיות, הבנה כי גישור משפחתי יתאים למקרה שלך ולעיתים אין מנוס מהמלצה על הערכות ראשונית להליך גירושין. במקרים אחרים להביא לייעץ בענייני הסכם ממון
 
אתם בטח שואלים מאיפה יש לך כבעל מקצוע  את כל הידע הזה כך שהינך יכול לשמש בתור יועץ נישואין?  ובכן ..
 
בהיותי רב קהילה ברמת גן אני מלווה את כל גווני הציבור כללי, מסורתי ודתי.
לקוחות הפונים אל משרדי מגיעים מכל חלקי החברה הישראלית, 
 
תהליך הרחבת והעמקת הידע, הנוגע בייעוץ נישואין, התפתח לאורך שנות עבודתי הרבות, כרב, עורך דין משפחה, מגשר משפחתי וכמובן כבעל, אב גם כסב לנכדים נפלאים.
 
ההיכרות עם מצבים מגוונים, בין אוכלוסיות שונות, הכרות עם הספרות העוסקת בזוגיות וטיפול במשברי נישואין, ידע עמוק ורב בפסיקה העברית והאזרחית העניקו לי את שזקוק לו יועץ נישואין.
 
אני מעריך שהתפתחותי בתור יועץ נישואין וטיפול בזוגות רבים מספור, הביאה אותי ללמוד ולהכשיר את עצמי לאורך השנים, מתוך רצון טוב, עניין רב ותחושת שליחות מחד ומקצועיות מאידך גיסא.
 
הנחת העבודה שלי אומרת שהלקוח זקוק לי הכי הרבה בין דיון לדיון בתקופה לא פשוטה זו שלו, לכן אני זמין תמיד להקשיב, להתייעצות, להנחיה וגם רק בשביל להיות שם.
 
אז רגע, ייעוץ נישואין מתאים רק למי שנשוי, למי שחושב שיש סוגיות משפטיות הכרוכות במקרה שלו ?
לא, ייעוץ נישואין או ייעוץ זוגי, מתאים לכל זוג, גם מי שלא נשוי, מתאים לכל אדם המצוי במערכת זוגית ממוסדת או שאינה ממוסדת, מי ששוקל למסד את הקשר הזוגי בניהם בכל אחת מהדרכים העומדות בפניו.
 
דוגמא, אני נשאל לא אחת ע"י חברה צעירים : אנחנו 3 שנים יחד, לאן זה מוביל ? האם להמשיך הלאה לכיוון חתונה או לפרק את המסגרת הזוגית.
 
 
על מה מדברים במהלך ייעוץ נישואין ?
בדרך כלל יש סיבה בגללה מגיעים אל ייעוץ נישואין, חשוב לי לשמוע את הסיפור כולו, להבין מהיכן מגיעים הדברים ולאן כרגע הם הולכים.
 
הייעוץ מאפשר לאדם להביע את הציפיות מבן \ בת הזוג שלו, מימוש בפועל של הציפיות, אכזבות, לעשות סדר בבלגאן שלהם, לאסוף את השברים ובדיקה האם ניתן את הפאזל המשפחתי לסדר מחדש באופן שהמסגרת נותרת על כנה, או שמפרקים את הפאזל.
 
אחד הדברים שאתה בודק האם יש לו החלטה אסטרטגית ברורה, או שהוא בא ואומר באתי לחשוב יחד מה טוב לי, יועץ טוב בא לשאול מה הבפנוכו שלו זועק והאם יש התאמה בין מה שקורה בפנים לבחוץ.
 
הוא מברר איתו ומנסה להביא אותו להבין איך בן הזוג רואה את המצב, שיחה כזו יכולה להיות ממונפת לשיקוף מה מרגיש כל אחד מבני הזוג.
 
יש שאלות נפוצות שנשאלות בדרך כלל והן מספקות לא מעט מידע טוב על "מה קורה":
 
מדוע אתם נמצאים בזוגיות, האם בגלל המשכנתא, הילדים, הדירה המשותפת ? האם השיחות ביניכם טכניות ?
האם כאשר יש ויכוח אתם צועקים אחד על השני, האם אתם מקשיבים לצרכים של השני, או שנוח לכם יותר לחשוב על הצרכים שלכם?
מתי בפעם האחרונה ביליתם רק שניכם ללא הילדים או חברים ?
 
האם הסקס נעשה כחלק מהמטלות הזוגיות, חלק מהלו"ז או שיש לו ערך מוסף ?
יועץ נישואין רגיש ומקצועי יבדוק כדבר ראשוני ובסיסי "האם עדיין הנר דולק", האם יש עדיין רגשות, האם קיים עדיין רצון, מה מוכן כל אחד מבני הזוג בסופו של דבר לעשות, בשביל השני.
 
המענה על שאלה זו מוביל בסופו של דבר לשבילים שונים של פיתרון אותם נציג בפירוט בחלקים אחרים של האתר: שלום בית | גישור משפחתי | הליך גירושין
 
היתרון במקרה זה הוא שיעוץ הנישואין מבוצע ע"י מי  שהינו גם עורך דין  הרואה את המציאות המתפתחת בשלבים שונים. אם השיחה גולשת לפירוק התא המשפחתי, תוכל לקבל החלטות מושכלות התפקיד של היועץ במקרה שלנו האם להישאר במערכת מתוך ברירת מחדל, רצון, מקסימום של חיים נורמטיביים. 
 
המפגש הוא בדרך כלל בן שעה, יש עלות לשעת ייעוץ, לעיתים מראש מקצים לזה יותר זמן, צריך לתת להם להבין, במקרים מיוחדים הזמן אינו מיטת סדום.
 
יש חשיבות להבהיר שהרצון למקד ולאתר את הבעיות עצמן העיקריות ולא הסיפורים מסביב אלא את שורש הבעיה.
 
בדרך כלל מגיעים זוגות יחד ?
בדרך כלל מגיעים אנשים בנפרד, כי האדם רוצה לדעת מה יקרה בהמשך חייו והוא בא לבחון את האפשרויות לעיתים זו תובנה משותפת של הזוג, לעיתים המתייעץ רוצה שהיועץ נישואין יתקשר לצד השני ויזמין אותו.
 
הדקות הראשונות מתוות את ההמשך, שכן יש והצד השני יאמר ליועץ נישואין, בכעס: אדוני, אין לי מה לדבר איתך... ולעיתים, ביעוץ טוב, גורמים לו לרצות להיפתח, ולהרגיש שמקשיבים לו בייעוץ.
קרה מקרה שאשה באה עם אבא שלה. לאבא שיש 11 ילדים, והפרוטה אינו בכיסו. אולם, הבת התלוננה בפני אביה שהחתן אינו נותן לבת כסף, והאבא מתוסכל – מצד אחד, בא לו לומר לבתו שתעזוב את החתן, ותחזור אליו. 
 
מצד שני, בקושי הוא מצליח להחזיק את משפחתו, והוא רק יוסיף סבל לבת. 
תוך כדי שיחה, גילינו שהבת מוציאה כסף ללא חשבון, ומכניסה את התא המשפחתי ליתרות חוב... שיחת עומק גילתה שהוא כל כך חסם אותה מלהוציא כסף, עד אשר החליטה שאם כבר אז כבר...
 
לכן, יעוץ טוב אינו בא רק להיות "נחמד" כלפי המתייעץ, אלא מעמיד אותו במקומו, כדי שניתן יהא לבנות חיים נורמטיביים! 
 
קרה ביעוץ, אצל זוג דתי, שהאשה נסעה עם אחד העובדים לעבודה. בעלה נזעק ואמר: איך עשית זאת? זה 'ייחוד'!!! חשוב לשני הצדדים להבין מה חש הצד האחר – היא רוצה טרמפ, הוא רוצה שלא תגיע למצב בעייתי מבחינה הלכתית. דאגתי שהבעל יטפל בהגעת האשה לעבודה ביתר קלות, שלא עם אותו עובד, אלא בהסעה של מספר עובדים, ובכך פתרנו לשני הצדדים את הבעיה.

לא מספיק לומר שהצד השני לא צודק, צריך להבין מאיפה הוא אומר זאת, ולראות איך לנקות לו את הראש.
 
ישנם מקרים שהמצב מחריף, והסיכוי להוצאת צו הגנה מתקרב. לכן, בייעוץ, קודם כל הרגענו את האווירה, ובמקרה מסויים, עשינו הפרדת כוחות זמנית ביניהם, כדי להימנע מהליכים מיותרים.
 
באחד המקרים, התקשרה אלי אשה, בשל העובדה שאני גם רב ודיסקרטי. 
היא הבהירה שטעתה בהיבט הבינזוגי, אך רוצה לתקן דרכיה, בעוד בעלה מקנא לה באופן שאי אפשר לחיות כך. היא ניסתה להבהיר שככל שבעלה לא יעמוד עם "אקדח על הרכה", היא לא תחוש צורך לשוחח עם אנשים אחרים, אלא אתו. היא רצתה קצת "אוויר"... 
 
התקשרתי אל הבעל, והתחלנו דינמיקה של קשר בריא, לא אובססיבי, לא קנאי, אך מתוך נאמנות מלאה זה לזה, וכך הסכימו הצדדים שבמקום להתנהל בביהמ"ש, אפשר לשבת ביחד "על כוס קפה"...
יועץ נישואין טוב חייב להיות אמין כלפי שני הצדדים.
 
אין ספק שיועץ נישואין שהינו גם עורך דין לגירושין, יכול לשלב מהנסיון שלו מהשטח, ולא רק ממה שלמד בקורסים השונים על "שנינו ביחד וכל אחד לחוד"...
 
גברים או נשים ?
בחלק ניכר מן המקרים, נשים יותר מתלבטות האם להתגרש, ומעדיפות יעוץ, בעוד גברים מגיעים במקרים רבים עם החלטות ברורות יותר לכיוון הגירושין, והספיקות הינן כיצד לסיים את הקשר, ולא עצם הגירושין, אף כי תמיד יש מקרים הפוכים.
 
אחת הסיבות לכך הינה כי נשים בד"כ עסוקות בגידול הילדים, וחשות פחד מאובדן הביטחון הפיזי והכלכלי.
 
לכן, ככל שאותה אשה מצויה במצב כלכלי חזק ויציב, ואינה תלויה בבעל, הנחרצות שלה גדולה יותר.
אצל הגבר החששות האלה קטנים יותר.
 
יחד עם זאת, אצל לא מעט זוגות, השיקול הכלכלי מהווה פקטור רציני אם לשבור או לא לשבור. כך, קורה לא אחת שהבעל מבין שיצטרך לשלם מזונות אישה לילדיו, במשך שנים רבות, ולא יוכל להקים תא משפחתי חליפי.
 
אציין כי רוב המקרים המגיעים ליעוץ אינם בגין אלימות או בגידה אלא ה"בין לבין".
גבר בא להתייעץ וסיפר לי: אשתי "התחרפנה"... התחילה ללכת לכתות סדנאות בודהיזם וכו'. יש לי ילדים נהדרים, הכל היה בסדר, טיפוס של הישראלי המסודר, פרנסה, בתים...

פתאום האישה חיפשה את עצמה ונגררה לאחת הכתות, ומאז מדליקה נרות, הולכת לסדנאות, מצאה את עצמה במקום אחר. בעצם, היא הפכה להיות 'עב"ם' בתוך הבית...

 
חשתי שהבעל מתלבט, שכן הוא מגלה אחריות כלפי ילדיו, שחשים כיצד הם מאבדים את הדמות האימהית שהיתה להם, אשה יצרנית, שהרוויחה סכומים מכובדים, ולפתע אי אפשר לדעת מה קורה אתה. רק כאשר כלו כל הקיצין, והסתבר שהיא מוקפת במי שנותן לה גיבוי להמשיך בדרך זו, לא היתה ברירה אלא לחתוך! 
 
למען הסר ספק, לא כל מקרה הולך לכיוון יעוץ לשם שימור הנישואין. יש שהיעוץ יהא כיצד לסיים את הקשר בצורה בריאה, ובמינימום נזק.
 
שימוש באנשי מקצוע – במהלך הייעוץ, אנו בודקים אם נוכל להתחיל ולסיים את הטיפול במשרדנו. 
יש ונגיע למסקנה שיש להיעזר בגורמים שיישבו עם הצדדים לשיחות עומק, כגון: פסיכולוג, מטפל בילדים, פסיכיאטר, יעוץ כלכלי, כגון ארגון פעמונים ואחרים, העוזר למשפחות במשברים כלכליים איך לתכנן את רשימת ההוצאות (מדובר בארגון חסד הפועל שלא על מנת לקבל פרס).
          
 
 
 
 
 
נושאים נוספים:
                 
  גיור  »
 
  ביטול גיור  »
 
  יועץ נישואין  »
 
 
  בוררות וגישור  »
 
  אלימות במשפחה  »
 
  תביעות נזיקין  »
 
 
  נישואין אזרחיים  »
 
  מירוץ סמכויות  »
 
  ממזרות  »
 
 
  מוניטין וכושר השתכרות  »
 
  מושגים בדיני משפחה  »
 
  משפחה ומשפט  »
 
 
  בגידה  »
 
  שלום בית  »
 
                 
                 
 
 

צוריאל בובליל - עו"ד ונוטריון  |   בן גוריון 1, מגדל ב.ס.ר. 2 בני ברק  |  טלפון: 0722-575-262  |  פקס: 03-6122104 |  מייל:  tzuribou@orange.net.il 
ספר הגירושין:
הקדמה | מבוא | הכתובה | מירוץ סמכויות | תסקיר סעד | תביעת מזונות | כשיש רכב אחד | כשאישה בוגדת, אלימה | כשהבעל בוגד באשתו | סעדים זמניים | צו לגילוי מסמכים | מזונות ילדים | החזקת ילדים | ראיית הילדים | חטיפת הילד | סיכום עניין הילדים | תביעת גירושין | בדיקת כנות הכריכה | עילות לחיוב בגט | פסקי דין לגירושין | זוג שהתחתן לפני 1974 | זוג שהתחתן אחרי 1974 | פירוק השיתוף בדירה | הסכם ממון | גירושין - משמעות משפטית | אכיפת פסקי דין | חוק הוצאה-לפועל | משטרת ישראל | 

 
תביעה להגדלת מזונות | מסורבות גט | אישה הגונה | הסכם קדם נישואים | הסכם קדם נישואין | משמורת לילדים | הגדלת מזונות | תביעת אבהות | הסכם גירושים | עורכי דין גירושים | עורך דין גירושים | מזונות קטינים | משמורת משותפת | עו"ד גירושים | חזקת השיתוף | הסכם קדם נישואין | חלוקת רכוש בין בני זוג | אב כופר באבהות | גניבת זרע | גישור זוגי | הסכם גירושים | מזונות קטינים | משרד עו"ד גירושין | תביעת כתובה וגירושין | עו"ד לגרושין | עו"ד הגדלת מזונות | עורכי דין מזונות | 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ